Комфорен со неверојатни перформанси

Ултра Елегантен. Одлични перформанси.

Целосно новиот ZenBook UX310 ви носи елеганција, софистицираност и извонредни перформанси со прекрасен тенок и лесен дизајн. Изработен од цврст алуминиум и со иконски Zen-инспириран финиш, ZenBook UX310 е само 18,35мм тенок.

Со тежина од само 1,4 килограми што значи дека може да го носите со себе секаде, а користењето е секогаш задоволство со својот јасен, 13,3-инчен широк агол на гледање. Одликувајќи се со најновата Intel® Core TM процесор од седмата генерација, моќна графика и супер-брзо складирање, ZenBook UX310 ги има сите перформанси што ви треба за успешен работен ден. ZenBook UX310 прави сè полесно, со стил.

Неверојатни перформанси

Прекрасните перформанси се белег на ZenBook, а во ZenBook UX310 ова е овозможено од 7-та генерација на Intel® Core TM до i7 процесор, 16GB DDR4 2133MHz RAM и NVIDIA® GeForce® 940MX графика за ултра-непречено видео и oдличен игри. Најновиот dual-band 802.11ac Wi-Fi обезбедува супер-брзина, а Bluetooth® 4.1 лесно ќе ве поврзе со вашите уреди. Вистинските професионалци ја бараат најновата технологија, а револуционерниот, реверзибилен USB Type-C приклучок ви дава брз пристап до најновите периферни уреди со високи перформанси. Со HDMI приклучокот, можете да се поврзете со монитори, телевизори или проектори без проблеми. Едноставно, мултитаскинг, непречена видео репродукција и супер-брзи апликации - ZenBook UX310 е секогаш подготвен кога вие сте.

Секој детал е важен

Извонредниот QHD + (3200x1800) 13,3-инчен дисплеј им дава на вашите очи визуелно лекување, без разлика дали читате текст, гледате фотографии или гледате видеа. Неверојатната резолуција го олеснува фотографирањето или видеомонтажата, со неверојатна густина на пиксел од 276 пиксели по инч, секој мал детал кој е остар и кристално јасен. И кога прелистувате на веб, сè - што е најмал текст - е лесно видлив!

Повеќе бои. Подобри бои.

Дисплејот на ZenBook UX310 има ултра-широк спектар на бои од 72% NTSC, 100% sRGB и 74% AdobeRGB. На едноставен јазик, ова значи дека може да прикаже повеќе бои, попрецизни бои и поживописни бои од било кој стандарден приказ. Технологијата со широк агол на гледање гарантира дека контрастот и репродукцијата на боите не се деградирани до 178 ° степени, ZenBook UX310 го поставува стандардот за лаптоп дисплеи

Заштитете ги вашите очи со ASUS Eye Care

Се смета дека премногу изложеност на сината светлина што ја емитираат LCD дисплеи влијае врз здравјето на очите, а исто така може да предизвика замор при долго гледање. Режимот ASUS Eye Care ги намалува емисиите на синото светло до 30%, така што очите секогаш ќе бидат заштитени кога се користи режимот ASUS Eye Care.

Напреден капацитет за складирање.

Со голема брзина, складирањето е од клучно значење за брзо стартување на апликациите и безжично компјутерско искуство и не доаѓа многу побрзо од хард дискот од 1TB (HDD) во комбинација со хард диск од 256 - 512GB (SSD) во ZenBook UX310 . Зачувувањето или вчитувањето на големи датотеки и документи е неверојатно брзо во споредба со традиционалните хард дискови, а времето за подигнување исто така е значително намалено. SSD е солиден и издржлив, давајќи им можност на ZenBook UX310 за врвна сигурност

 

Исклучително комфорна тастатура со позадинско осветлување.

 

Целосната тастатура со позадинско осветлување од ZenBook UX310 е цврсто изградена во едно парче за извонредно искуство во пишувањето. Нежното осветлување овозможува лесно користење при услови на слаба осветленост.

Допир на гениј

Прецизниот тачпад покриен со стакло користи ексклузивна технологија развиена за осетливост на допир на паметни телефони за да даде висока чувствителност и неверојатна точност. Тачпадот, исто така, вклучува напреден сензор за отпечатоци за брза, лесна и сигурна најава.


ASUS SonicMaster
Дизајниран да звучи неверојатно

Неверојатен звук отсекогаш бил карактеристика на семејството ZenBook. Ко-развиен од тимот на ASUS Golden Eagle и Harman Kardon, технологијата ASUS SonicMaster обезбедува најневеројатниот звук на лаптоп. Прилагодената мешавина на супериорен хардвер и умно дизајниран софтвер гарантира дека ZenBook UX310 ви дава крајно искуство во звукот.

 

Дознај повеќе