Honor 8 – Поглед кон светот

 

12MP двојна камера / 3D отпечаток од прст / брзо полнење

Дизајн и изработка

Со тело изработено од 2,5D стакло, кое најдобро ја искористува својата дебелина и сила, со ултра тенка, елегантна рамка, со дијамантски пресек, во комбинација со алуминиум, Honor 8 нуди нежен, беспрекорен дизајн и темелно чувство.

Двојно 2.5D стакло

Заоблени краеви

Honor 8 A!

Камера

двојна 12MP леќа која фаќа повеќе светлина, за да се зголеми квалитетот на сликата, за појасни детали на вашите фотографии.

Сакате фотографии со висок квалитет во комплексни услови?
Хибридниот авто-фокус со ласерско фокусирање за краток домет, прецизна длабочина за фокусирање на голем дострел, како и контраст фокусот кој ги прави фотографиите реални. Пробајте го и професионалниот режим на снимање на вашите секојдневни авантура на еден поинаков начин. Со 8 мегапикселна предна камера може да направите неверојатно selfie и при слаба светлина CPU

 

 
Honor 8 A!

Повеќенаменски допир и чувство

Отклучување на телефонот за 0.4 секунди, можност за автоматско учење и 3D читање на отпечаток обезбедува напредно искуство на брзина и безбедност при работењето. Honor 8 поддржува NFC ознака за читање и запишување како и пренос на P2P и HCE за брза исплата преку мобилен.

 

 

Процесор

2.3 GHz осум-јадрен процесор
16nm архитектура.
4GB RAM од LPDDR4 меморија
i5 Kо-процесор кој работи во согласност со Kirin 950 SoC чип.

Honor 8 има брз, паметен систем за лесно и забавно корисничко искуство.

Honor 8 A!

Батерија

3000mAh батерија поддржан од Smart Power 4.0 го максимизира стенд-бај времето до 1.77 дена за нормална употреба и 1,22 дена поактивна употреба. Honor над 10-часовено офлајн видео играње.
9V/2A технологијата на брзо полнење обезбедува 47% батерија со полнење од само 30 минути. Додека со 10 минути полнење Honor 8 обезбедува Два часа активно зборување или 6 часа слушање музика

 

 

Дисплеј

Посветли бои, поголема видливост, повеќе детали. 5.2-inch FHD дисплејот на Honor 8 со 96% повисока палета на бои (NTSC), динамична технологија за регулирање на контрастот овозможува прекрасно искуство.

Дознај повеќе