Huawei Nova Plus Mинималистички дизајн. Моќни перформанси

Илјада прекрасни фотографии. Само со едно полнење

Водечки во својата класа. Со 16 мегапиксели камера и оптички стабилизатор. Уживајте во функциите на фотографирање и добијте зачудувачки резултати.
Без напор направете префинети слики со 16 мегапикселна задна камера на Huawei Nova Plus. Голем сензор за светлина и динамичен опсег, не очекувајте ништо помалку од извонредна јасност и детали.

4K видео

 

Huawei Nova Plus снима видео со ултра-висока дефиниција, со неверојатена енергија и детали. Дури и кога го емитувате вашето видео на голем екран загарантирано ќе изгледа неверојатно.

Исклучителен минималистички дизајн, елегантен од секој агол.

Модерни контури и облини, Huawei Nova plus создаден да работи беспрекорно.


Подобрен 2.5D ЕКРАН

Ултра-тенкиот индустриски дизајн на Huawei Nova plus се одликува со елегантно заоблен дел од 2.5D стакло.Токму стаклото ги исполнува заоблените надворешни рабови на телефонот со што обезбедува совршено вклопување во вашата рака. Иновативната употреба на 2.5D стаклото му дава неверојатен префинет изглед на уредот, воедно ја подобрува отпорноста од гребење и подобрен допир на екранот

Моќни перформанси

Моќен 14nm процесор и неверојатни 2,2 дена употреба ви дава еден беспрекорен пакет.

5.5”

Android (6.0) Marshmallow

2GHz, Octa-core

3 GB RAM

Камера 16 MP/8 MP

3340 mAh Li - Polymer

Оптимално поврзување

Подобрена конекција на новата двојна SIM конфигурација.
Сега е уште полесно да ја споите работата и забавата
со две посебни SIM картички на еден уред.

3D отпечаток од прст

За значително поголема безбедност, Huawei Nova Plus користи сензор од следната генерација на 3D отпечатоци. Сензорот се наоѓа на задната страна на уредот, кој чита еден отпечаток. Правете селфи, гледајте фотографии и споделете ги со користење на вашиот 3D отпечаток.

 

Доживејте повеќе

Создадете различни профили на вашиот нов Huawei Nova plus
„сопственик“, „корисник“ и „посетител“.
Ова функција нуди поодобра заштита на вашите податоци
и покрај пристапот на други лица на одредени апликации