ZenFone 3 - Создаден за фотографија

Исклучителен дизајн инспириран од убавината на природата

ZenFon 3 вклучува софистицираност и природна убавина инспирирана од духот на Zen. Со нежно вградени контури на Corning® Gorilla® стакло на предната и задната страна, во рамка од само 6,16mm. Прекрасен 5.2-inch 1920 x 1080 Full HD Super IPS+ панел со интензивна 600nits светлина и ултра тенка 2.1mm рамка.

Комбинација од стакло и метал што го доловува светот со апсолутна јасност. Неверојатен смарт телефон за понеобичен живот.

Ниту еден друг смарт телефон не е како ZenFone 3. Убав, пријатен за држење, достапен во повеќе бои, создадени за вашиот изглед.

 

Фати ја реалноста, брзо и стабилно

Следна генерација на PixelMaster 3.0 lifts ZenFone 3 фотографија, далеку подобра од нормите на секој смарт телефон. За создавање на најавтентични фотографии, PixelMaster 3.0 е со 16МР камера со најновиот Sony® IMX298 сензор, шест-слојни Largan леќи со голема f/2.0 бленда и TriTech предмет за следење со автоматско фокусирање на променлива далечина и прецизно осветлување за само 0.03 секунди, се ова е заштитено со сафирно стакло за кристална јасност кое е отпорно на гребење и други физички оштетувања.

Со оптичката и електронска стабилизација на сликата за незаматени слики и видеа, со сензор за корекција на бојата за доловување на вистинските бои и 4K UHD видеа, заборави на се што имаат останатите смарт телефони - PixelMaster 3.0 револуцијата е тука

Полна брзина на секое поле

Елегантната убавина на ZenFone 3 крие монструозна моќ која вклучува 64-bit, 2.0GHz octa-core Snapdragon™ 625 процесор, 4GB меморија и Adreno™ 506 графички перфоманси исти како кај компјутерите. ZenFone 3 има 3G dual-SIM слот за голема флексибилност и до 300Mbps (Category 7) брзина на симнување фајлови преку картичка или преку последната генерација на 802.11ac технологија на Wi-Fi конекција која работи и со брзина до 433Mbps. ZenFone 3 нуди и брзо полнење кое додава до 2 часа активно зборување на моќната 2650mAh батерија како и симетрична USB-C порта за брзо и практично поврзување со секој уред.

 

Нов интерфејс со додатна интелигенција.

Извонреден хардвер бара спектакуларен софтвер, а тоа е ZenUI 3.0. Горниот слој на ZenFone го подобрува стандардниот интерфејс на едноставен начин, а последниот модел ги вклучува најновите идеи за подобрување на вашето мобилно искуство, со поголема продуктивност и го прави секојдневниот живот барем малку поинтересен. Ажурирање на временската прогноза со анимација во реално време како избор на повеќе стилски часовници. Почувствувајте ја паралаксноста на скролање од една на друга апликација и ќе се воодушевите како благо замаглениот ефект го држи вашето внимание во прв план. ZenUI 3.0 не е само интерфејс, туку најдобриот пријател кој е секаде со вас.

ЕДЕН КЛИК
ДО ПРОДУКТОТ