Zenfone 3 Max беспрекорна батерија и премиум дизајн

Голема батерија. Мега пиксели

Величествената 4100 mAh батерија на ZenFone 3 Max трае преку целиот ден и за време на вашето играње. Работете напорно и играјте уште повеќе - ZenFone 3 Max секогаш е на ваша страна

Батерија

Моќ во текот на денот, без надополнување

ZenFone 3 Max е 5,2-инчен смартфон елиминира грижите околу батеријата,со доволно моќ за целиот работен ден, па дури и подолго! Со својот висок капацитет на батеријата со 4100mAh ZenFone 3 Max во мирување трае до 38 дена.

Обратно Полнење

Одете секаде со вашата „екстерна батерија“

Капацитетот на батеријата на ZenFone 3 Max од 4100mAh е толку значителен, што можете да ги полните и вашите други дигитални уреди. Воопшто не грижете се ако вашите уреди се без батерија, само поврзете ги со ZenFone 3 Max и спремни се за функционирање.

Super Saving Опција

Имајте уште повеќе енергија

Кога уредот е ставен во Super Saving се зголемува искористувањето на секој милиампер, со што се продолжува работата во мирување дури и за 30 часа, па и во случај батеријата да е послаба од 10%

Дизајн.

Премиум дизајн, комфорен за држење.

ZenFone 3 Max е олицетворение на основните вредности на индустрискиот дизајн. Естетика со бескомпромисен квалитет, создаден за исклучително кориснично искуство. ZenFone 3 Max, со убаво обликувано 2.5D стакло осетливо на допир, совршено се совпаѓа со нежното заоблување на задниот дел кое му дава една природна целина, комфорна за ракување.

Дисплеј

Неверојатен приказ

ZenFone 3 Max има прекрасен 5,2-инчен екран за совршени детали и интензивна светлина од 450nits за лесно гледање дури и под најсветлиот услови. Внатре или надвор, се што ќе видите е јасно на ZenFone 3 Max.

Безбедност при допир

Сензор за отпечаток од прст и многу повеќе

Задниот сензор за отпечатоци на ZenFone 3 Max е совршено позициониран за начинот на кој држите вашиот телефон. Го отклучува ZenFone 3 Max во дел од секунда. Повлечете со прст низ сензорот надолу да ја вклучите предната камера.

Магапикселна камера

Совршена слика

Камерата од 13 мегапиксели на ZenFone 3 Max прави прекрасни фотографии со висока резолуција. Предната камера од 5MP овозможува остри автопортрети и јасни видео разговори.

 

PixelMaster режим

Не пропуштајте ниту еден момент

PixelMaster има моќна камера за снимање на секој скапоцен момент. HDR режимот е водечки во индустријата и ви овозможува да се види јасно и во дневна светлина. Проширувањето на динамичкиот опсег за четири пати (4x), ја подобрува осветленоста и до 400%. SuperResolution доловува повеќе снимки истовремено за единствена фотографија со неверојатни детали

Перформанси

Високи мулти перформанси

ZenFone 3 Max со своите извонредни перформанси и супериорна моќ и ефикасност прави остри фотографии со неверојатна брзина, снимање и уредување FHD видеа со минимално трошење на батеријата. А со брзина на вградната меморијата од 2GB, ZenFone 3 Max ја вклучува секоја апликација без проблем.

Дознај повеќе