Vivax x501

Point X 501 – Направен за вас

Со серијата Vivax Point ќе остварите се што ќе посакате! Впечатлива 4G брзина, моќен четиријадрен процесор и прекрасен дизајн.

 

5 инчниот HD дисплеј живописно ќе ви ја прикаже целата содржина, а со 2.5D нежно заоблен дисплеј е спој на елеганција и посебно одбрани спецификации.

 

Со 2GB RAM меморија ќе бидете сигурни дека нема да ви биде спречена работата на било која апликација, а на располагање имате и 16GB внатрешна меморија, со можност за дополување на меморијата со SD картичка дури и до 128GB

Неограничено сликајте и зачувајте ги сите ваши спомени со камера од 13МР, а воедно направете и одлични автопортрети со предната камера од 5МР.

Vivax Point X501 доаѓа во две бои, црна со сребрен полиран трим и бела со дискретен златен раб. Достапни се и прозирни силиконски заштитни маски.

 
Дознај повеќе