Huawei P10

ПОДГОТВИ СЕ ЗА НОВАТА ЕРА
НА ФОТОГРАФИРАЊЕ ПОРТРЕТИ

Достапни бои:

Дознај повеќе

ДВОЈНА КАМЕРА

Исклучителни уметнички портрети со двојната Leica камера

Портретите фотографирани со Leica камерата добиваат совршен 3D ефект на осветлување и неверојатно прецизни монохроматски портрети со новата Black and White широка бленда, напредната двојна Hybrid Zoom можност за микро фотографии и првата Leica предна камера во светот кое ја ослободува твојата креативност.

СУПЕР ПОЛНАЧ

Најбрзото повторно поврзување - супер полнач

Huawei ви го претставува најкретивниот брз полнач со ниска волтажа и температура. Поладна и посигурна технологија која го намалува загревањето за 50%. Батеријата е изработена од осумслоен термален механизам за ладење и дополнителни пет слоеви за заштита.

СКЕНЕР ЗА ОТПЕЧАТОЦИ ОД ПРСТИ

Скенер за отпечатоци од прсти

Најперсонализираниот систем за заштита на твојот смарт телефон. Откако ќе го скенираш отпечатокот од твојот прст, твојот P10 можеш да го отклучиш само ти. Она што е потребно е да го поставиш твојот прст на читачот.

ВНАТРЕШНОСТ

Роден брз, таков и останува - Новиот Kirin 960

Најмоќниот чипсет Kirin 960. 4*Cortex A73 2.4GHz + 4*Cortex A53 1.8GHz. Првиот Cortex‐A73 SoC процесор во светот. Првата Mali-G71 Octa-core графика во светот. Целосно функционалниот модем GSM/UMTS/CDMA/LTE.

ДИЗАЈН

Незамисливо убав - нов дизајн, нови бои

Huawei P10 е комотен колку што е и убав. Заслепувачки дијамантски црти, изедначен преден и позадински изглед, без копчиња за камера - тотално рамен и тенок. Во нова, зелена боја (за P10 Plus)

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Оперативен систем Android 7 + EMUI 5.1
CPU Kirin 960, Octacore 2.4/ 1.8GHz
Меморија 4.0GB RAM, 64GB , microSD
Дисплеј 5.1” FHD 1920 x 1080
Мрежа LTE Cat 9 B1/3/7/8/20/38
Предна камера 12 + 20 MPx Leica двојна камера, Hybrid AF, OIS, Dual Tone LED
Задна камера 8.0 MPx предна камера
Батерија 3200mAh battery, Huawei супер полнење
Поврзување BT4.2, Wifi 11a/b/g/n/ac, NFC, Fingerprint 3.0 (level 4), USB Type-CTM
Сензори Скенер на отпечатоци од прст, G-Sensor, жироскоп сензор, компас, сензор за амбиентално светло, Proximity сензор, Hall сензор, барометар