Зошто Леново лаптоп?

Затоа што...

Има прифатлива цена

Добијте ги карактеристиките што ви треба по одлична цена: сигурна моќ на процесирање, добра RAM меморија, многу внатрешна меморија, атрактивен дисплеј, и интегрирана графика.

Создаден е за забава

IdeaPad 110 е со Intel процесор и интегрирана Intel графичка, кои ви даваат многу голема процесорска моќ за сурфање, стриминг и играње

Молскавично брзо Веб-прелистување

802.11 a / c WiFi конекција доаѓа со Ideapad 110, што го прави совршен за неверојатно брзо прелистување, стриминг и симнување. 802.11 a / c WiFi испорачува со до 3 пати поголема брзина на поврзување од 802.11 b / g / n

Продуктивен и удобен

На IdeaPad 110 има голем број на функции, за да ја зголеми вашата продуктивност и удобност. Подобрениот дизајн е постабилен и овозможува непречено дејствување до 180- степени позиционирање на лаптопот. Тастатурата овозможува на вашите прсти да се движат слободно, а текстурата за одмор на дланката се спротивставува на отпечатоци од прсти и помага да се задржи вашата рака во место без лизгање - совршено за брзо пишување.

Има интегриран оптички диск

Нема потреба од дополнителен надворешен оптички диск со Ideapad 110. Доаѓа со вграден DVD / CD-RW диск со што може да се вчитуваат програми, да слушате ЦД-а или да гледате филмови.

Има големa меморија

Со одличната HDD меморија, вие не ќе мора да се грижите за тоа каде да ги ставите сите ваши податоци, видеа, музика или фотографии.

Дознај повеќе