Ненадминати перформанси. Совршен дизајн

Компактен и моќен

ROG Strix GL702 со последната 7ма генерација на Intel® Core i7 процесор и NVIDIA® GeForce® GTX1070 графичка спакувано во компактен и лесен дизајн, целосно опремен со неверојатниот 120 Hz G-Sync панел. Rog Strix GL702 им овозможува на корисниците целосно уживање во игрите од било каде

Ненадминати перформанси

Искусете ги ненадминатите перформанси на ROG Strix GL702's 7ма генерација Intel® Core i7 quad-core процесор, во комбинација со VR-Ready NVIDIA® GeForce® GTX 1070 графичка со целосна Microsoft® DirectX® 12 поддршка. Најновиот хардвер ви дава ефикасни и моќни перформанси за игри и продуктивни задачи како стриминг во живо и видео монтажа

Зашеметувачка 120 Hz плоча со NVIDIA G-Sync

Rog GL702 е опремен со супер-брза 120Hz плоча која ја поддржува технологијата на NVIDIA G-Sync за игри. GL702 е опремен со NVIDIA G-Sync дисплеј кој го синхронизира освежувањето на нејзиниот приказ со својата графичка картичка за ултра-мазни визуелни елементи. G-Sync помага да се избегне застојот и ги елиминира визуелните кинење.

Игра во движење

Со мерење на профилот од само 30.4mm и 2.9kg тежина, Rog Strix GL702 има ултра-пренослив дизајн кој лесно се вклопува во торба или ранец. Без разлика дали го чекате вашиот лет, седите во кафуле, или сте на LAN турнир, може да играте секаде!

2.9kg

тежина

30.4mm

дебелина

Повеќе екран, помалку рамки

Дисплејот на Rog Strix GL702 доаѓа со намалени рамки, со 17mm на горната и долна рамка и 13mm странична рамка, за попријатно и дискретно доживување при гледањето.

ИНТЕЛИГЕНТЕН термички дизајн

Кул системот за ладење Duo-Бакар Хипер користи топлински цевки и двоен систем на вентилатор за ладење на процесорот и графичките картички независно. Овој дизајн драстично ја зголемува ефикасноста на ладење со што се овозможува стабилноста на Rog Strix GL702 за интензивна маратонски игри

Тастатурата дизајнирана за игри

Нашата тактилна тастатура за игри, располага ексклузивна ASUS Overstroke технологија, стилски црвени осветлување и специјално дизајнирани WASD копчињата. По прецизните истражувања од страна на нашиот инженерски тим е докажана крајна издржливост од 10 милиони притискање на копче. Rog Strix GL702 ќе ве наоружа со тастатура на која можете да и верувате.

INTEL® THUNDERBOLT 3 СО USB TYPE-C

Intel® Thunderbolt технологијата ви дава еден кабел за податоци и пренос на сигнал до 40Gbps. Rog Strix GL702 ви дава и Intel Thunderbolt и USB 3.1 Тип-C за зголемување на компатибилност со различни уреди.

До 32GB DDR4 RAM меморија

Rog Strix GL702 е опремена со до 32GB DDR4 RAM меморија, најновите стандарди во меморијата. Предноста е подобрената брзина, капацитет и помала потрошувачка на енергија со што навистина ќе се зголеми вашието гејмерско искуство

Дознај повеќе