LG SIGNATURE OLED TV W

najtenkiot-televizor-vo-svetot-ekskluzivno-vo-neptun-01.JPG

Најтенкиот телевизор во светот LG SIGNATURE OLED TV W, прогласен за најдобарa иновација на глобалниот саем за електроника во 2017 година - CES 2017, отсега достапен ексклузивно во Нептун!

Овој телевизор има дизајн "слика на ѕид"  кој овозможува да лежи практично рамно на ѕидот и да изгледа дека целосно се вклопува во него, како слика на ѕид.

Со дебелина од само 2.57 mm овој уникатен премиум модел  нуди посебно искуство кое мора да се доживее.

najtenkiot-televizor-vo-svetot-ekskluzivno-vo-neptun-02.jpeg

najtenkiot-televizor-vo-svetot-ekskluzivno-vo-neptun-03.jpg

Иновативниот дизајн на серијата W7 ја следи филозофијата на "помалку е повеќе" Отстранувајќи ги сите непотребни елементи за да ја нагласи убавината на екранот на елегантениот W7.

Уживајте во прекрасна слика со врвен квалитет и иновативен дизајн кој заштедува простор и ја надополнува вашата дневна соба. Ова е единствено можно со уникатната технологија на LG OLED TV. Искуството е надополнето со soundbar со наредна-генерација на Dolby Atmos опкружувачки звук за незаменлива домашна забава.

Технологијата Perfect Black создава вистинска црна боја - што значи неверојатно длабок контраст кој им овозможува на боите да се издвојат на начин на којшто ниеден друг LED-телевизор не може.

OLED пикселите имаат широк опсег на бои на совршено црна позадина. Секој тон и сенка се репродуцираат со неверојатна прецизност, давајќи богато и извонредно ТВ искуство со совршениот Mastering Engine.

Премиум содржината го постигнува врвот на квалитетот на сликата благодарение на Active HDR со Dolby Vision TM, што дава висок динамички опсег. Темните тонови се потемни, светлите се понагласени. Доживејте ја реално атмосферата на секоја сцена, без разлика дали уживате во холивудски блокбастер или 4K игри. Доживејте реалистична телевизија која го одзема здивот.

Нептун секогаш ја следи најновата технологија, правејќи ја достапна до своите клиенти. Повеќе информации на овој линк