Acer Aspire Е

Aspire Е

Подобро секојдневно работење

 

 

 

Со серијата Aspire Е дневните задачи како пребарување на интернет, комуникација и видео репродукција се врши лесно со процесори од Intel или AMD.

NVIDIA и AMD со графиката ги откриваат и најситните детали.

Acer Aspire Е лаптопите се карактеризираат со голем број на интересни опции и атрактивен дизајн, кој ги надминува сите очекувања, а со тоа и се одличен избор за обичните корисници. Благодарение на голем број на подобрување на компоненти, избор на различни бои и текстура на метални површини, со лаптоп Acer Aspire Е секој ден е уште подобар. Тој нуди побрза безжична конекција, исклучително брза системската меморија DDR4, моќна NVIDIA® GeForce® графичка картичка и поддршка за нов реверзибилен USB стандард тип С ™

Благодарение на батерија која трае до 12 часа, вие ќе бидете во можност да работите подолго, без кабел.

 

 

 

 

Препорачан модел:

Tехнички спецификации

  • ACER Aspire E5-575G-328L
  • екран 15,6 "Full HD (1920x1080)
  • Intel Core i3-6006U (2.00Ghz)
  • работната меморија 4GB DDR4
  • хард диск 256GB SSD, DVD-СМ
  • графичка картичка Nvidia 940MX
  • Bluetooth, HDMI, Wi-Fi, USB 3.0, HD веб камера
  • оперативен систем Линукс