Asus VivoBook Max

Извонреден звук. Моќни перформанси.

ASUS VivoBook Max или серијата X541 лаптопите се дизајнирани за да ви овозможат навистина извонредно мултимедијално искуство. Со 7-ма генерација на Intel® Core™ i5 процесор, NVIDIA® GeForce® графички процесори и ексклузивниот звук SonicMaster со ICEpower® технологија, X541 серијата ви нуди извонредни аудиовизуални искуства кои некогаш сте ги доживеале на лаптоп.

Intel Inside®. Extraordinary Performance Outside

Клик до продуктот
 

Дизајн

Експресивни и неверојатни бои

Дизајниран за секојдневно користење, стилската серија ASUS X541 серијата доаѓа со голем избор на експресивни бои и текстурирани завршници за да се осигурате дека сигурно ќе се издвоите. ASUS VivoBook Max се достапни во сребрени градиенти, чоколадо кафеава, аква сина, бела и црвена. Се одликува со елегантен сјај, со врвен челичен метален ефект.


 
 

Мултимедија

Дизајниран за извонредна забава

ASUS VivoBook Max се дизајнирани за да ви овозможат извонредно мултимедијално искуство. ASUS-ексклузивните технологии како SonicMaster аудио, вклучувајќи ја ICEpower® технологијата, ASUS Splendid и ASUS Tru2Life Video ги прави вашите филмови и музика да оживеат.

 

SonicMaster

Неверојатно ASUS
SonicMaster аудио

ASUS SonicMaster аудио, со ICEpower® технологија, дава на ASUS X541 серијата кристално чиста испорака на звук. Лаптопите на X541 серијата имаат звучници од 3W со звучна комора со 24 cc и специјален дизајн за далновод кој обезбедува богат, длабок бас и различни вокали. Тие се добро подесени за да ви овозможат појасен дијалог и вистински живот за опкружувачки звук.

 

Аудио волшебник

Оптимизирано подесување на AudioWizard

ASUS AudioWizard ви дава пет аудио
мемории (музика, филм, игри, говор и
снимање) за да ги добиете најдобрите
поставувања за она што го правите. Можете
лесно да се префрлате помеѓу нив преку
едноставен и интуитивен интерфејс на
AudioWizard.

 

Tru2Life Видео

Видео со совршен пиксел, секогаш!

ASUS Tru2Life видео технологијата ги прави вашите видеа извонредни. Интелигентно го оптимизира секој пиксел во видео рамката за да ја зголеми острината и контрастот за 150%, така што ќе уживате во најдобар можен квалитет на сликата - секој пат!

 

Eye Care

Заштитете ги вашите очи
со ASUS Eye Care

Повеќето LED панели испуштаат сина светлина - главната причина за макуларна дегенерација и проблеми со ретиналите. Режимот ASUS Eye Care ефективно ги намалува нивоата на сината светлина за 33% за да се направи удобно читањето и да ве заштити од потенцијален замор на окото и други заболувања.

 

Перформанси

Бескомпромисна изведба

Лаптопите на ASUS VivoBook Max се напојуваат со најновите Intel® Core ™ i7 процесори со до 8GB RAM меморија (проширување до 16GB) и NVIDIA® GeForce® GT 920 графики. X серијата е претходно инсталирана со Windows 10 Home, така што е подготвена за сите ваши дневни компјутерски задачи и забава. За складирање, можете да изберете хард диск од 2TB или да го надградите со SSD (SSD) за побрзи брзини на пристап до податоци.

 

Intel core

i7

CPU

Windows 10 Home

OS NVIDIA

920MX

 

 

SSD

Супер-подобрени перформанси со SSD

Доживејте го монументалното подобрување во брзината на читање/запишување, перформансите на PCMark, времето на подигање и заштитата на физичките податоци кога го одредувате вашиот ASUS VivoBook Max лаптоп со SSD.

 

IO порта

Побрзо и полесно поврзување со USB тип-C

Лаптопите на ASUS X541 серијата ви нудат широк спектар на опции за поврзување кои вклучуваат USB 3.0 Type-C, HDMI и VGA порти, 3-во-1 SD / SDHC / SDXC читач на картички и многу повеќе за да обезбедат компатибилност со разни уреди. Реверзибилниот USB тип-C приклучок обезбедува правилна конекција секогаш, од десната страна нагоре, или наопаку. Исто така, ви обезбедува брзина на пренос на податоци до 5Gbps - речиси 10 пати поголема од онаа на USB 2.0. Сега можете да префрлувате фотографии, музика, па дури и големи видео датотеки многу брзо - префрлањето на филм со големина од 2GB трае помалку од две секунди.

 

Траење на батеријата

Долготрајна SuperBatt батерија

Лаптопите на ASUS X541 серијата имаат SuperBatt батерија која ви дава до 700 циклуси на полнење - 3 пати поголем од животниот век на стандардните батерии.

100%

70%

0
Циклуси на
полнење

300
Циклуси на
полнење

700
Циклуси на
полнење

Стандардна батерија

SuperBatt батерија
кај ASUS VivoBook Max

 

Intel, the Intel Logo, Intel Inside, Intel Core, and Core Inside are trademarks of Intel Corporation or its subsidiaries in the U.S. and/or other countries.

Клик до продуктот