macbook air 13
macbook air 13

macbook air 13" i5 /8gb/128gb/hd6000

Шифра: 84059367
 • Дисплеј:13.3"(33.78cm)Retina
 • Intel Core i5 processor   (1.6GHz up to 2.7GHz,3MB cache)
 • Intel HD Graphics 6000
 • Резолуција:(1140x900)
 • Меморија:8GB 1600MHz LPDDR3
 • SATA 128GB SSD HDD
 • Web camera
 • Bluetooth 4.0
 • Wi-Fi 802.11ac
 • Thunderbolt digital video output
 • Батерија:Lithium-polymer 54Wh
 • macOS
-16%
АКЦИЈА
67.899
ден. редовна цена
1.480
ден.
* Годишната каматна стапка е 11.25%. Вкупна цена на производот по отплаќање на сите рати изнесува XXX со ДДВ.
48 x haPPy рата
56.999
ден.* haPPy цена
*Купувањето со haPPy-картичка и haPPy-кредит е достапно само во продавниците на Нептун.
Цените се со пресметан ДДВ.
ПРОДУКТОТ Е ДОСТАПЕН ВО

Macbook air

Направете големите работи да се случуваат.
Цел ден

До 12 часа батерија.

Нема да заврши со работа додека вие не посакате.

Батеријата на MacBook Air трае до неверојатни 12 часа со едно полнење. Па од вашето утринско кафе до вашата вечер, ќе можете да работите без кабел. Кога е време да се релаксирате, имате и до 12 часа репродукција на филм на iTunes. А до 30 дена на standby, така што можете да отпатувате некаде со недели и потоа да си продолжите со работата каде што сте застанале

Тенок. Лесен. Моќен.

Подготвен за се.

Без оглед на зададената задача, петтата генерација на Intel Core i5 и i7 процесор со Intel HD графика 6000, работата веднаш ќе биде завршена. Од уредување на слики до сурфање на интернет, сè се случува ултра брзо. Целата оваа моќ е спакувана во неверојатно тенок 0,68-инчен уникатен дизајн кој тежи само 2,96 килограми.

802.11ac Wi-Fi поддршка.

Следната генерација на безжична врска.

Со оглед на најновата 802.11ac технологија, MacBook Air има Wi-Fi брзини над врвот. Поврзете го со 802.11ac базната станица - вклучувајќи AirPort Extreme или AirPort Time Capsule и уживајте во безжичната изведба со 3x побрза врска од претходната Wi-Fi генерација. 802.11ac исто така, обезбедува проширен спектар, така што може да се работи послободно од било кога.

Брзо складирање на сите податоци
Подготвени. Старт. Завршено.

Флеш складирање во MacBook Air е до 17x побрзо од лаптопи со хард диск со 5400 вртежи во минута. Значи се што работите е перфектно и брзо. MacBook Air дури и се буди брзо, благодарение на флеш меморија и петтата генерација на Intel Core процесорот.

Моќни апликации.
Добијте право на работа. И на игра.

Секој нов Mac доаѓа со Photos, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers, и Keynote. Па можете да бидете креативни и продуктивни уште од самиот почеток. Има исто така и одлични апликации за е-мејл, сурфање на интернет, испраќање пораки, и FaceTime повици - има дури и апликација за пронаоѓање нови апликации.

MacOS.


Ниту еден не е како Мак.

MacOS е оперативен систем кој што ви овозможува сè што правите на Mac. MacOS Sierra воведува Siri за Mac - заедно со нови начини да уживате во вашите фотографии, побезбедно да купувате на интернет и да работатите беспрекорно помеѓу уредите.

haPPy - КРЕДИТ КАЛКУЛАТОР
Пресметката на рата е од информативен карактер. За точна пресметка посетете некој од нашите продажни салони.
внесете број на рати:
Вашиот износ на рати: ден.

Мислења (0)

Напиши мислење

Почитуван посетителу, овој формулар е наменет исклучиво за мислења кои се однесуваат на производот, неговиот квалитет, функционалност и Вашето искуство со него. За било какви прашања и информации за производот или коментари кои не се однесуваат на производот повелете пишете ни од тука за да можеме да Ве контактираме и да Ви одговориме. Сите мислења кои не соодветствуваат на погоренаведеното, нема да бидат објавувани.

Твоето име:


Твоето мислење:

Рејтинг: Лош            Добар

Внесете го кодот подолу: