grundig 49 vlx 8681 bp 1thumb
grundig 49 vlx 8681 bp

grundig 49 vlx 8681 bp

Шифра: 84058855
 • 49”(123cm)4K Ultra HD SMART LED TV
 • Резолуција:(3840x2160pix)
 • 1700Hz Video Perfection Index
 • Smart Interactive TV 4.0
 • Perfect Picture Plus 3.0
 • Quad Core Processor
 • Web EPG 2.0
 • HDR High Dynamic Range
 • Micro Dimming
 • 3D Sound
 • PIP слика во слика
 • 2xUSB 2.0,2xUSB 3.0,4xHDMI ports
 • DVB-T/C
 • Вграден Wi-Fi
-19%
АКЦИЈА
42.999
ден. редовна цена
909
ден.
* Годишната каматна стапка е 11.25%. Вкупна цена на производот по отплаќање на сите рати изнесува XXX со ДДВ.
48 x haPPy рата
34.999
ден.* haPPy цена
*Купувањето со haPPy-картичка и haPPy-кредит е достапно само во продавниците на Нептун.
Цените се со пресметан ДДВ.
ПРОДУКТОТ Е ДОСТАПЕН ВО

Телевизорот Grundig 49VLX8681 BP се одликува со тенок дизајн на куќиштето кој е поставен на алуминиумски основа, која зрачи со елеганција. Содржи вграден Wi-Fi и Bluetooth. Дизајниран и напревен по најнова технологија што овозможува неповторливо аудио-визулено искуство со карактеристиките на HDR (висок динамички опсег), Miracast и PIP, Sound prefection со 5 ѕвезди, три системски стерео звучници, збогатување на бои (Multi color Enrichment) како и широк спектар на бои (Wide Colour Gamat).

Силен контраст

Новата генерација на телевизорите Grundig кои се опремени со технологија Micro Dimming Engine која го оптимизира контрастот. Процесорот Quad-Core комбиниран со дополнителен FPGA чип кој ја анализира секоја слика и одлучува кои делови од екранот ќе бидат потемни или посветли. Екранот е поделен на 600 коцки, и секоја од нив е индивидуално контролирана. Оптималното ниво на црна боја се применува за секој пиксел. Ова создава подобра слика со далеку повеќе впечатливи контрасти, подобра осветленост и поголема острина на сликата. Сите детали се видливи во текот на темните сцени.

Високо динамички опсег (HDR)т

Високиот динамички опсег (HDR) обезбедува продолжен динамичен опсег, подетален и почист приказ на сенката и светлина. А резултатот е подлабоки нивоа на црната боја, блескаво бели површини, детален и целосно збогатен контраст.

Збогатување на бои (Multi-Color Enrichment)

Телевизорот Grundig е опремен со технологија за збогатување на боите (multi-color enrichment) која ви гарантира брилијантни бои: црвента е јако црвена, a зелената уште појако зелена. Оваа технологија значително го засилува спектарот на боите на екранот (REC 20.20) и e лесно забележлива дури и од човечкото око. Уживајте во посветлите и поинтензивните бои на сликата со телевизорот Grundig 49 VLX 8681 BP.

haPPy - КРЕДИТ КАЛКУЛАТОР
Пресметката на рата е од информативен карактер. За точна пресметка посетете некој од нашите продажни салони.
внесете број на рати:
Вашиот износ на рати: ден.

Мислења (0)

Напиши мислење

Почитуван посетителу, овој формулар е наменет исклучиво за мислења кои се однесуваат на производот, неговиот квалитет, функционалност и Вашето искуство со него. За било какви прашања и информации за производот или коментари кои не се однесуваат на производот повелете пишете ни од тука за да можеме да Ве контактираме и да Ви одговориме. Сите мислења кои не соодветствуваат на погоренаведеното, нема да бидат објавувани.

Твоето име:


Твоето мислење:

Рејтинг: Лош            Добар

Внесете го кодот подолу: